Poznaj jeden kluczowy czynnik, który natychmiast zwiększa skuteczność działania Prawa Przyciągania na Twoją korzyść...

Odpowiedź poznasz w tym wywiadzie…

 

1. Czym jest oczyszczanie umysłu?

 

Nie wiem czy miałeś już do czynienia z procesem oczyszczenia organizmu? Być może przechodziłeś kiedyś taką kurację i wiesz, że gdy oczyścisz organizm z toksyn, zaczyna on wówczas pracować dużo sprawniej, na wyższych obrotach, jednocześnie przy mniejszym nakładzie energii. Kiedy przechodzisz przez ten proces, Twoje ciało staje się silniejsze i dużo bardziej odporne na infekcje, a Ty zyskujesz większą witalność, lepsze samopoczucie i znacznie więcej energii.

Z pewnego punktu widzenia procesy Oczyszczania Umysłu działają podobnie tyle, że korzyści są bardziej zróżnicowane i jest ich tak dużo, że nie sposób wymienić wszystkich. Tak, jak w organizmie przez lata mogły nagromadzić się toksyny, podobnie w Twoim umyśle mogło zagnieździć się wiele toksycznych myśli, przekonań i wspomnień, które niczym wirusy w komputerze zakłócają pracę całego systemu, którym jest Twój umysł. Są to również ograniczenia, z których być może nie zdajesz sobie nawet teraz sprawy. W większym lub mniejszym stopniu sabotują one codziennie każdego z nas, również mnie. Myśli te są jak programy komputerowe, schematy, które zostają zakorzeniane w każdym z nas już w dzieciństwie. Kiedy spojrzysz na małe dziecko, jak radośnie i beztrosko żyje każdego dnia, od razu uświadomisz sobie co chcę Ci przekazać. Największym utrapieniem, jakie powodują te negatywne energie, które nazywane są myślami, uczuciami, wspomnieniami jest to, że nie możesz cieszyć się życiem i w pełni odczuwać chwili obecnej. Okazuje się jednak, że są sposoby na to, aby uwolnić energię z nimi związaną. Tak naprawdę w swoim życiu podejmujesz działania, których bodźcem są wspomnienia lub inspiracja. Nie ma innej drogi. Kiedy czujesz się dobrze podejmując jakieś działanie oznacza to, że jesteś wolny od wspomnień. Spróbuję wyjaśnić to na przykładzie. Kiedy robisz coś, ale ciągle Cię to frustruje, jednak Ty mimo wszystko nie rezygnujesz, oznacza to, że bazą na jakiej się opierasz są wspomnienia. Być może jest to strach. Jeśli więc nie jesteś zadowolony z jakiegoś aspektu swojego życia, oznacza to, że kierujesz się wspomnieniami. Kiedy zaczniesz się z nich oczyszczać, zobaczysz jak Twoje życie niebywale się zmieni. Zaobserwujesz również jakie wspaniałe efekty możesz uzyskać, kiedy inspiracja wkracza do akcji. Twoje życie zaczynie rozkwitać, odczujesz energię i ogrom pozytywnych emocji, które budują Twój świat każdego dnia.

Inspiracja działa wtedy, kiedy wpadasz na podniecający Cię pomysł, podejmujesz zmotywowane działanie, a efekty jakie przychodzą dają Ci satysfakcję i zadowolenie, a często także wzbudzają Twój wewnętrzny podziw. Często zadziwia Cię fakt, jak łatwo to zdobyłeś. Wszystko wygląda tak jakby czekało na Ciebie. Taki rodzaj działania oznacza, że z pewnością działałeś z inspiracji i najlepiej byłoby, gdyby tak wyglądało każde Twoje działanie. Jednak często tak się nie dzieje, a powodem tego są wspomnienia. Wybierasz trudniejszą drogę do osiągnięcia tego czego pragniesz, zapominając o tym, że ta droga sama w sobie jest już celem lub w ogóle nie dochodzisz do celu, bo jesteś przekonany, że Ci się nie uda, że to nie jest łatwe lub że masz niewielkie szanse. Wszystko to jest tak naprawdę wytworem Twojego umysłu, w którym trwa odbijanie piłeczki. Tą piłeczką są Twoje myśli. Jeśli myślisz, że coś jest możliwe lub niemożliwe, to w obu przypadkach masz rację. Decyduje o tym stan Twojego umysłu. Spraw, aby Twój umysł był czysty, a spełnisz swoje marzenia. Mało tego, droga do ich spełnienia, będzie dla Ciebie frajdą.

Podsumowując, Oczyszczanie Umysłu to pozbywanie się negatywnych myśli i emocji, których podstawą zawsze są wspomnienia przechowywane w podświadomości. Ma ona zdolności zapamiętywania informacji z naszych przeżyć i przechowywania ich jako energii łączącej nas z danym przeżyciem. Procesy Oczyszczania Umysłu mają na celu usunięcie, zneutralizowanie owej energii poprzez przejście na inną częstotliwość – częstotliwość tego, czego chcesz. Wówczas przestajesz się koncentrować na czymś niechcianym. Można powiedzieć również, że metody Oczyszczania Umysłu są zmianą punktu skupienia z tego, czego nie chcesz, na to, czego pragniesz, a jedyną rzeczą jakiej tak naprawdę pragniesz są pozytywne uczucia.

 

 

2. Jak przeprowadzać oczyszczanie umysłu?

 

Ogólnej recepty nie ma. Stosowanie metod Oczyszczania Umysłu jest zależne od tego, którą z nich wybierzemy. Najlepiej poddawać się temu procesowi najczęściej jak to jest możliwe. Chciałbym zaznaczyć, że w Oczyszczanie Umysłu zwyczajnie należy się zaangażować.

 

 

3. Skąd biorą się negatywne emocje w człowieku?

 

Tak, jak wcześniej wspominałem, wszelkie negatywne emocje biorą się ze wspomnień, które podświadomość przechowuje jako zapisane informacje. Każda negatywna myśl jest wspomnieniem. Podświadomość można porównać do komputerowego dysku, na którym zapisane są wszelkie informacje dotyczące naszych działań na nim. Problemem jest to, co człowiek dostrzega jako problem, a nie sama sytuacja, w której się znalazł. Kwestią jest to, co się o niej myśli. Takie samo położenie dla jednej osoby będzie wspaniałą możliwością i szansą, a dla drugiej może być kłopotliwe. Decydują o tym wspomnienia.

 

 

4. Jak zmienić negatywne emocje w pozytywne?

 

Z pozoru wydaje się to trudną sprawą, zazwyczaj dlatego, że nikt wcześniej nie powiedział nam, że w ogóle możemy to uczynić oraz jak tego dokonać. Brak informacji na jakiś temat sprawia, że postrzegamy coś jako trudne. Kiedy dowiadujemy się jak można to zrobić, okazuje się to łatwe. Najprostszym sposobem jest zrozumienie, czyli uświadomienie sobie prawdy o sobie samym, o własnej tożsamości, prawdziwym ja. W gruncie rzeczy każda metoda Oczyszczania Umysłu sprowadza się do tego, aby dostrzec prawdę i dzięki temu zmienić energię. Wówczas zaczniemy przyciągać, to czego naprawdę pragniemy, kierując się inspiracją oraz impulsami, które wysyła nam Wszechświat, gdy mamy częstotliwość „dobrego samopoczucia”. Jest wiele sposobów na zmianę częstotliwości, czyli jak Ty to ująłeś „zmianę negatywnych emocji w pozytywne”. Nie będę ich tutaj opisywał, bo to nie czas ani miejsce na to, ale każda z tych metod ma za zadanie oczyścić umysł i zmienić energię.

 

 

5. Jakie są metody/techniki oczyszczania umysłu?

 

Jest ich sporo: medytacja, EFT (Techniki Emocjonalnej Wolności), metoda wdzięczności, opcje, proces „kocham Cię”, drzemka, metoda zimnego gniewu itd. Tak naprawdę każda metoda, która powoduje odczuwalną zmianę swojego samopoczucia, że zaczynasz czuć się dobrze może być metodą Oczyszczania Umysłu. Te, które wymieniłem, są powszechnie sklasyfikowane i uznawane, ale nawet muzyka może mieć działanie oczyszczające, jak również rozmowa z kimś czy płacz podczas filmu.

 

 

6. Jakie błędy ludzie popełniają podczas oczyszczania?

 

Oczywiście zanim się czegokolwiek podejmiemy, powinniśmy wiedzieć, jak to zrobić. Jednak podczas Oczyszczania Umysłu ludzie rzadko popełniają błędy. Czasami może to być nierzetelne korzystanie z tych metod lub zbyt wczesne oczekiwanie gigantycznych rezultatów. Warto jednocześnie podkreślić, że nie trzeba się jakoś specjalnie starać, aby uzyskać pozytywne efekty. Najczęściej popełnianym błędem jest po prostu rezygnowanie z Oczyszczania Umysłu i trwanie w okowach własnych negatywnych myśli, uczuć i zachowań przy jednoczesnym braku alternatywy na zmianę swojego życia.

 

 

7. Jaki wpływ na oczyszczanie umysłu ma medytacja?

 

Medytacja jest jednym ze sposobów Oczyszczania Umysłu. Ma ona na to ogromny wpływ, ale tylko wtedy, jeśli jest prawidłowo praktykowana. Pozwala wyciszyć umysł, pozbyć się nadmiaru informacji, a także zwiększyć zdolność koncentracji. To doskonałe „narzędzie” do przywrócenia spokoju ducha, dzięki któremu przyciągamy do naszego życia to, czego pragniemy. Nasza podświadomość nasiąka stanami umysłu w jakich się znajdujemy, dlatego medytacja jest inwestycją w spokój ducha, harmonię i zrównoważenie. Jest jak postawienie swojego systemu percepcji na nowo, jak podłączenie się do boskiej mocy, która jest w nas.     

 

 

8. Czy człowiek, który oczyszcza się regularnie, wraca do swojej pierwotnej osobowości?

 

Tak. Im częściej się oczyszczasz, tym czystszy masz umysł, a im czystszy masz umysł, tym bardziej odzyskujesz swoją prawdziwą tożsamość. Wówczas automatycznie doświadczasz doskonałości pod postacią wspaniałych myśli, słów, uczynków i działań. Masz czysty umysł, wypełniony dobrymi myślami, które są iskrą rozniecającą pozytywne uczucia. One z kolei są energią, która przyciąga do Ciebie z życia to, czego pragniesz. Prawdą jest, że im czystszy jest Twój umysł, tym lepsze jest Twoje życie i tym bardziej odzyskujesz samego siebie.

 

 

9. Jakie jest powiązanie między oczyszczaniem umysłu a Prawem Przyciągania?

 

Powiązanie? Podejrzewam, że chodziło Ci o zależność Oczyszczania Umysłu od Prawa Przyciągania. Jeśli to właśnie miałeś na myśli, to odpowiem, że ogromna. Wiedza o Oczyszczaniu Umysłu wzięła się właśnie z wiedzy o „Sekrecie”. Bo czym w skrócie jest „Sekret” i nauka o nim? Otóż jest nim Twoje samopoczucie. Nie mogę się nadziwić tym ludziom, którzy zgłębiają Prawo Przyciągania, ćwiczą się w nim rutynowo, a jeśli nie osiągają pożądanych rezultatów twierdzą, że to nie działa, a cała idea została wymyślona dla wzbogacenia się jej twórców. To błędne opinie, które oparte są na niewiedzy. Prawda jest taka, że to nie działa, kiedy człowiek jest zablokowany, ograniczony. Oczyszczanie Umysłu pozwala pokonać te ograniczenia i odblokować energię, która stwarza opór przyciąganiu tego, czego się pragnie.

 

 

10. Jakie są korzenie metody „Kocham Cię” i jak z niej korzystać?

 

Korzenie metody „Kocham Cię” sięgają czasów pradawnych wierzeń hawajskich ho’oponopono. Przez lata metoda ta była nieco modyfikowana, ale jej cel i znaczenie nie zmieniły się. Cały proces metody „Kocham Cię” polega na wypowiadaniu tej frazy wzbogaconej również takimi zwrotami, jak: „Przepraszam”, „Wybacz mi, proszę”, „Tak bardzo mi przykro” i „Dziękuję”. Jest to proces oczyszczania, który najbardziej mnie fascynuje i w chwili obecnej piszę książkę na jego temat.

 

 

11. Jaki jest cel oczyszczania umysłu?

 

Celem oczyszczania, jak i celem życia, jest powrót do miłości - chwila po chwili. Aby to zrozumieć i tego doświadczyć, musisz pogodzić się z faktem, że jesteś odpowiedzialny za wszystko, co spotyka Cię w życiu. Jeżeli wiesz, jak oczyszczać się i robisz to, możesz doprowadzić do takiego stanu wewnętrznego, w którym czujesz się emocjonalnie wolny jak dziecko, które myśli, że może wszystko. Potrafisz wtedy zupełnie inaczej odczuwać rzeczywistość. Masz frajdę z tego, że np. skaczesz po kałuży. Jeśli ktoś chciałby podważyć moje słowa, niech najpierw zastanowi się czy jakiekolwiek dziecko chciało kiedykolwiek popełnić samobójstwo? Dlaczego samobójcami w większości są osoby dorosłe, a nie nastolatkowie? Odpowiedź jest prosta, dlatego, że dzieci cieszą się życiem, swoim istnieniem, potrafią być tu i teraz, nie martwią się jutrem. Często się uśmiechają, są emocjonalnie wolne, czyste… Nie żywią urazy, nienawiści do siebie i innych ludzi, żalu ani większości negatywnych uczuć. Powinniśmy naśladować te dziecięce postawy. Jeśli przez chwilę potrafiłbyś wyobrazić sobie siebie wolnego, jak małe dziecko, nieopanowanie płakałbyś z radości… A ta radość i wolność byłaby spowodowana tym, że jesteś najlepszym sobą, jakiego teraz nie jesteś w stanie sobie nawet wyobrazić. Pracowałbyś wtedy jak ktoś, kto nie potrzebuje pieniędzy, kochał tak, jakby nikt Cię nie zranił, tańczył tak, jakby nikt na Ciebie nie patrzył, śpiewał tak, jakby nikt Cię nie słuchał. Żyłbyś tak, jakby raj był na ziemi. Dlatego Oczyszczanie Umysłu ma Ci pomóc zrozumieć i uwierzyć, że Twoim głównym celem jest powrót do swojego wewnętrznego dziecka, do odczuwania radości, miłości i spełnienia. Kiedy doznasz tych uczuć, będziesz wręcz przyciągał spełnienia swoich marzeń.

 

 

12. Czy człowiek, który oczyszcza swój umysł, doznaje więcej szczęścia?

 

Tak, oczywiście. Szczęścia nie trzeba szukać. Ono jest „tutaj”. Jedyne, co nas blokuje przed doznawaniem go, to nasze umysły, które rozpamiętują przeszłość lub wybiegają w przyszłość. To ograniczenia naszej świadomości są powodem nieszczęścia. Szczęście zawsze jest w chwili obecnej. Skoro Oczyszczanie Umysłu pozwala uwolnić umysł z ograniczeń, to dzięki temu możemy odczuwać bardziej „tu i teraz”, skupić się na chwili obecnej, czyli tam gdzie trwa życie, szczęście.

 

 

13. Jakie znaczenie w oczyszczaniu ma przeszłość i przyszłość?

 

Oczyszczanie Umysłu pozwala na uwolnienie się od myśli dotyczących przeszłości i jutra. Tak, jak pisałem, jeśli masz oczyszczony umysł, to liczy się dla Ciebie chwila obecna i ona kreuje Twoją przyszłość. Działasz pod wpływem inspiracji i to zapewnia Ci spokój wewnętrzny. Robisz co do Ciebie należy zgodnie z tym, co z Tobą rezonuje. Takie podejście do życia pozwala Ci na pozbycie się troski o jutro. Zapewne znasz powiedzenie „Co masz zrobić dzisiaj zrób dzisiaj” oraz „Jutro zatroszczy się samo o siebie”.

 

 

14. Jeżeli człowiek żyje TU i TERAZ to zasługa oczyszczania umysłu?

 

Jeśli potrafisz cieszyć się życiem i zachowujesz spokój wewnętrzny to znaczy, że masz jasny, czysty umysł.

 

 

15. Co tak naprawdę sprawia, że człowiek żyje przeciętnością?

 

Zależy co rozumiesz przez życie przeciętnością…? Może Ci się wydawać, że ktoś żyje przeciętnością, a on jest szczęśliwym człowiekiem, bo żyje tak, jak chce żyć, a nie jak chcieliby inni. Powinno się żyć w zgodzie ze sobą, a nie z narzuconymi normami. Zgodnie ze standardami nigdy nie będziesz okey, nie będziesz też nie okey, ale na pewno Ty będziesz zawsze Ty! Nie trzeba być „kimś”, aby żyć w zgodzie ze sobą. Właściwie życie w zgodzie z samym sobą jest dowodem uznania, że jest się kimś. To jakie życie się prowadzi powinno zależeć od tego, jakie życie chcemy prowadzić, a nie od tego jakie uznawane jest za fajne, a jakie nie.

 

 

16. Czy za sprawą oczyszczania umysłu człowiek może doznać inspiracji?

 

Tak, oczywiście. To naprawdę fenomenalne uczucie mieć świadomość, że problemy są tylko złudzeniami, wyimaginowanymi obrazami naszej wyobraźni, tworem myślowym, energią, którą można zneutralizować i zmienić. Możesz tego dokonać dzięki Oczyszczaniu Umysłu. Poruszyłeś naprawdę fascynujący mnie temat. Niebawem napiszę na ten temat e-booka. Ludzie często posługują się schematami, strategiami, które są tylko powieleniem tego, co ktoś już kiedyś wymyślił. Oczywiście nie twierdzę, że jest to niewłaściwe czy stereotypowe. Mam na myśli tylko to, że nie trzeba kierować się utartymi schematami. Niestety, jeśli czujesz się źle i robisz coś na siłę oznacza to, że nie masz dostępu do możliwości i pomysłów, które są niewyczerpalne. Jeśli jesteś, jak to mówi mój przyjaciel, „w dobrej formie”, wtedy nie istnieją ograniczenia co do pomysłów, które chcesz zrealizować. Jeśli masz „słabą formę”, wtedy nie posiadasz dostępu do tego niewyczerpalnego pola kwantowego. Inspiracja podpowiada Ci rozwiązania Twoich problemów. Wówczas wszystko staje się proste. Dostajesz nawet więcej niż to czego chcesz.

 

Wracając do inspiracji i jej powiązania z Oczyszczaniem Umysłu, to chciałem zaznaczyć, że jest ona jednym z naturalnych skutków ubocznych procesów usuwania ograniczeń. Wiele osób chce zgłębić temat Oczyszczania Umysłu, by właśnie zaznać inspiracji. Osoby te często jednak nie zdają sobie sprawy, że inspiracja jest tylko jednym z wielu znamion i korzyści jakie wynikają ze stosowania procesów Oczyszczania Umysłu.

 

 

17. Jeżeli oczyszczanie umysłu idzie w parze z prawem przyciągania to, jak przyciągnąć więcej interesujących nas rzeczy?

 

To proste. W całym Prawie Przyciągania i „Sekrecie” chodzi o to, żeby mieć dobre samopoczucie. To dobre samopoczucie jest tym „Sekretem”, o którym się mówi w książce i filmie. Stanowi ono dowód na to, że człowiek nie jest w konflikcie z samym sobą w odniesieniu do rzeczy, które chciałby przyciągnąć do swojego życia. Jeśli zatem nie masz w swoim umyśle ograniczeń dotyczących tego, kim chcesz być, co chcesz robić czy posiadać, to wtedy czujesz się dobrze. To radość i dobre samopoczucie jest wskaźnikiem tego, na ile coś przyciągamy do swojego życia. Otrzymujesz to, w co wierzysz. Codziennie się to potwierdza. Oczyszczanie Umysłu odgrywa ogromne znaczenie w procesie przyciągania tego, czego się pragnie. Pozwala ono pozbyć się ograniczających przekonań, myśli, zneutralizować negatywną energię i zmienić w pozytywną by otrzymać od życia to czego się chce. Często mówię, że wiedza na temat Oczyszczania Umysłu to jakby brakujący element „Sekretu”, dlatego, że pozwala ona osiągnąć to, czego wszyscy chcemy, czyli dobre samopoczucie i radość. Warto zauważyć, że to czego w życiu pragniemy to pozytywne uczucia, a nie rzeczy, sytuacje czy ludzie, którzy nam pozwalają na ich odczuwanie. Łatwo się zorientujesz, że to dobre samopoczucie i energia jaką oczyszczenie umysłu za sobą niesie, przyciąga do Ciebie to, czego chcesz. Jeśli dowiesz się, jak oczyszczać swój umysł, wtedy będziesz potrafił odzyskiwać swoją „dobrą formę”, a „Sekret” będzie dla Ciebie działał na wysokich obrotach.

 

 

18. Jakie reakcje może wywołać w człowieku oczyszczanie umysłu?

 

Każda z metod Oczyszczania Umysłu może wywołać różne korzyści, ale w zasadzie są one podobne. Mogę wymienić kilka ogólnych. Każda z nich ma za zadanie zmienić energię, uczucia człowieka po to, aby Prawo Przyciągania mogło działać dla niego z korzyścią. Najistotniejszą sprawą jest uzyskanie dobrego samopoczucia ze złego. A co oznacza mieć dobre samopoczucie? To już osobny temat i będę go wyjaśniał przy innej okazji. Choć kwestia dobrego samopoczucia może wydawać się prosta, to mimo to przez wielu jest źle rozumiana. Pokrótce wyjaśnię, że mieć dobre samopoczucie nie oznacza szczerzenia zębów na lewo i prawo. To czucie się dobrze samemu z sobą! Nie można tego przed sobą udawać, to nonsens. Drugą korzyścią jest inspiracja. O niej mówiłem już wcześniej. Pozwala ona na realizację siebie po najniższej linii oporu. Poza tym Oczyszczanie Umysłu dodaje więcej energii, witalności, pomaga zwiększyć koncentrację… Korzyści jest naprawdę wiele i opisuję je w kursie Oczyszczania Umysłu.

 

 

19. Czy człowiek może wpaść w pułapkę, że już posiada czysty umysł?

 

Cóż, można mieć takie wrażenie. To jest tak zwany syndrom uśmiechniętej minki, przyklejanie do siebie znaczka z uśmieszkiem, podczas gdy wcale się tego nie czuje. Owo wrażenie polega na tym, że uśmiechasz się, jesteś miły, ale wcale tego wewnętrznie nie odczuwasz. Prędzej czy później jednak reflektujesz się i dopiero wówczas tak naprawdę doznajesz prawdziwego oczyszczania. Z reguły łatwo dostrzec, że coś jest nie tak, że nie czujemy się dobrze sami z sobą, że udajemy. Oznacza to, że coś nas wewnętrznie blokuje, jednak możemy się tego pozbyć, stosując wybrany proces Oczyszczania Umysłu.

 

 

20. Dlaczego warto stosować oczyszczanie umysłu?

 

Jestem autorem programu Oczyszczania Umysłu, więc oczywiście uważam, że warto stosować metody pozwalające oczyszczać nasz umysł. Wielu osobom może wydawać się to dziwne, mistyczne albo nawet jakimś szaleństwem, ale tak naprawdę procesy oczyszczające mentalnie mają pomóc człowiekowi w powrocie do jego korzeni – prawdziwej tożsamości i głębokiego zrozumienia. Mają na celu pomóc w tym, aby zacząć naprawdę żyć, a nie tylko starać się egzystować, stwarzając pozory udanego życia. Gdyby ludzie chodzili uśmiechnięci i byli pełni pogodnych myśli, a także traktowali siebie samych z szacunkiem, Oczyszczanie Umysłu nie byłoby im potrzebne. Jednak jest inaczej, dlatego w dzisiejszych czasach warto znać takie metody, które pozwalają nam odzyskać i utrzymać dobre samopoczucie, spokój wewnętrzny i powrócić do siebie samych. Oczyszczanie Umysłu pozwala otworzyć się na ludzi i życie oraz wszystkimi zmysłami maksymalnie zacząć odczuwać rzeczywistość. Jeśli człowiek żyje w ograniczeniach, nie zaznaje spokoju wewnętrznego. Jeśli umysł jego jest zajęty nie tym, co trzeba, ciągle myśli o problemach, wtedy robi to, czego nie chce, a życie takiego człowieka kojarzy się z ciągłą frustracją i rozczarowaniem. Im dłużej robi to, czego nie chce, tym więcej o tym myśli i dostaje jeszcze więcej tego samego od życia, aż nie nastąpi jakiś przełomowy moment. Może nim być właśnie Oczyszczenie Umysłu, które pozwala zatrzymać się i jeszcze raz wziąć za siebie odpowiedzialność, zajrzeć w głąb siebie, popatrzeć na swoje działania przez pryzmat wybaczenia i miłości. Pozwala również wyznać to czego naprawdę się chce i śmiało podążać w tym kierunku. Najlepsze jest to, że wtedy sama droga jest celem, a inspiracja będąca wynikiem czystego umysłu, towarzyszy realizacji pragnień.

 

Oczyszczanie Umysłu pozwala jeszcze raz przyjrzeć się swoim poczynaniom. Nie można przed samym sobą stwarzać iluzji zadowolenia. Nie o to przecież chodzi. Sęk w tym, aby być naprawdę zadowolonym z samego siebie. Oczyszczanie Umysłu pozwala dostrzec, że naprawdę jesteśmy odpowiedzialni za to, jak wygląda nasze życie, za każdą straconą chwilę, za wszystkie głupoty, oszukiwanie samego siebie czy stwarzanie pozorów. Dzięki oczyszczaniu mentalnemu odzyskuje się własną, prawdziwą tożsamość, zbudowaną na prawdzie. Nie ma innego wyjścia… Można się oszukiwać całe życie, ale nigdy nie odnajdzie się prawdziwego ja, które jest powodem radości, zadowolenia z siebie i prawdziwej pewności siebie.

<<< powrót na stronę główną